Superkup : Zagreb-Dinamo 2:3

Vuk

14. ožujka 2002.

Dobili smo prve naznake kakav će se nogomet ove godine igrati u Hrvatskoj nogometnoj ligi. U Maksimiru su se sastali prošlogodišnji osvajači prvenstva i kupa, Zagreb i Dinamo. Gradski derbi odigran je pred 3 000 ljudi, uglavnom BBB-a. Bio je ovo okršaj dvojice novih trenera na klupama ovih klubova, Katalinića i Blaževića koji se već danima "kolju" po novinama

Utakmica je dala naznaku da će biti prava prijateljska poslastica. U prvoj minuti, u svom drugom napadu Dinamo je poveo 1:0. Stara Ćirina fora na loptu ubačenu s desna, Mujčin propušta loptu kroz noge, a Marić ljevicom gađa isti kut. Igra se nastavila dominacijom Dinama i učestalim napadima, kornerima i opsadom Zagrebovog gola na kojem je danas umjesto Vasilja bio rezervist Tomislav Pelin (bez limuna). Iz te opsade Zagreb je izvukao dvije kontre u kojima je katastrofalno pogriješio Polovanec i u dva slučaja napravio od sebe tragičara kojemu su zatim u zadnjih 15 minuta prvoga dijela, svi na stadionu fućkali. Zagreb je vodio 2:1. Dinamo je bio puno bolji i u prvom poluvremenu zabilježio 14 udaraca na gol naspram 2 Zagrebova te 9-0 u kornerima. Najviše udaraca uputio je novi igrač Dinama Dumitru Mitu, a najbolji na terenu činio se isto tako pridošlica u Zagrebov napad Jasmin Samardžić. U 41. min. Zahora je izjednacio glavom nakon gužve u petercu Pelina. Četiri gola u prvom poluvremenu, di ćeš bolje!
Nakon Mozartove izvedbe u pauzi, drugo poluvrijeme je odmah donijelo promjene. Umjesto, dakle, Polovanca ušao je Dino Drpić na veselje za 3 000 gusto zbijenih navijača na tribinama. Igra je izgubila dinamiku iz prvog poluvremena, Dinamo je zadržao dominaciju s puno manje udaraca i šansi. Ćiro je palio jednu za drugom, a Kate mrštio brk. Dvadeset minuta prije kraja igre više nije bilo, dvoboji se bili izjednačeni, udaraca na gol malo. Zamirisalo je na produžetak. Odluka o pobjedniku razriješena je u drugoj minuti produžetka, kada je Dinamo ponovio akciju s početka utakmice, ali ovog puta s promijenjenim ulogama. Mikić je ubacio povratnu loptu, a zlatni gol je postigao Petrović.

DINAMO: Butina, Sedloski, Smoje, Polovanec (od 45. Drpić), Krznar, Mikić, Leko, Marić, Mujčin (od 82. Agić), Zahora (od 65. Petrović), Mitu

ZAGREB: Pelin, Stavrevski, Osibov, Spahić, Milinović, Ješe, Šimić, Milas (od 72. Poldrugač), Samardžić (od 90. Lovrek), Hasančić (od 56. Štrok), Krpan